Sponzoring - Prosport Praha s.r.o.

čeština slovenčina

Sponzoring

Vývoj a výzkum ve firmě LOWA byl vždy úzce svázán s cílenou a plodnou spoluprací s předními světovými horolezci. V současné době LOWA podporuje tyto významné sportovní osobnosti:

Gerlinde Kaltenbrunner (http://www.gerlinde-kaltenbrunner.at/) – rakouská horolezkyně, která jako první žena na světě vystoupila na všech 14 osmitisícových vrcholů bez pomoci kyslíku. Poslední osmitisícovku, kterou byla obávaná K2, zdolala 23.8.2011 v 18:18 místního času. Na obrázku jí vidíte společně s Radkem Jarošem na Makalu.

Ralf Dujmovits (www.ralf-dujmovits.de) – německý horolezec, který jako první vystoupil na všech 14 osmitisícovek (pouze na Everest v roce 1992 s použitím kyslíku). Doposud byl na vrcholu osmitisícovky 18krát. Je horský vůdce, donedávna byl majitelem horolezecké agentury Amical a v současnosti se plně věnuje natáčení horolezeckých a cestopisných filmů. Jeho manželkou je Gerlinde Kaltenbrunner.

Ines Papert (www.ines-papert.de) je 4násobnou mistryní světa v lezení na ledu a zároveň 4násobnou vítězkou světového poháru, a to jak v rychlosti, tak i v obtížnosti lezení. V současnosti se věnuje lezení na přírodních mixových stěnách.

Hans Kammerlander (www.kammerlander.com) – jihotyrolský horský vůdce a lyžařský instruktor, vystoupil na 12 osmitisícovek, na mnohých drží rychlostní rekord (např. základní tábor, vrchol Everestu a zpět za 23 hodin). Mnoho osmitisícovek včetně Everestu sjel na lyžích.
 
Stefan Glowacz (www.glowacz.de) německý profesionální horolezec, který se řadí k naprosté světové špičce (trojnásobný vítěz Rock Masters v Itálii, vicemistr světa 1993, 2001 jako první přelezl trojici nejtěžších alpských stěn, množství prvovýstupů nejvyšší obtížnosti).

Robert Jasper
(
www.robert-jasper.de) další ze špičkových německých horolezců. Sólově slezl 3 nejtěžší alpské severní stěny (Eiger, Matternhorn, Grand Jorasses), provedl 17 výstupů severní stěnou Eigeru, dvakrát ve 4 dnech vystoupil na vrcholek Mt. Mc Kinley (dvěma různými cestami) a má i mnoho dalších extrémních prvovýstupů.

Radek Jaroš (www.radekjaros.cz) jeden z nejlepších českých horolezců, jako jediný vystoupil na vrchol všech 14 osmitisícovek a to bez použití přídavného kyslíku a vysokohorských nosičů. Tohoto úspěchu dosáhl jako 15 horolezec na světě (32. - pokud počítáme i výstupy horolezců, kteří použili přídavný kyslík).

Pavel Jonák (www.paveljonak.cz) je jedním z našich nejlepších bigwallových lezců a  členem reprezentačního týmu ČHS.

Honza "Tráva" Trávníček (www.honzatravnicek.cz), doposud vystoupil na 4 osmitisícovky, všechny bez použití přídavného kyslíku. Spolulezec Radka Jaroše na Annapúrně 2012 a na K2 (2014). Na snímku společně s Radkem na vrcholu K2 - 26.7.2014 16:20.